Świat dziecka musi być kolorowy, wręcz bajkowy. Nie ma wątpliwości, że ogromną rolę odgrywają w nim zabawki. Zabawki dla dziecka nie tylko umilają im czas wolny czy dają rozrywkę, ale niewątpliwie wpływają również na wszechstronny rozwój. Wiadomo na pewno, że zabawki są pierwszymi gadżetami edukacyjnymi i kreatywnymi, dzięki którym maluchy po prostu poznają świat. Dowiedz się, jak je wybierać, by zakupy tych akcesoriów dla dzieci były trafione.

Zabawki dla dziecka idealnie dopasowane

Aby prezent dla dziecka w postaci zabawki mógł rzeczywiście spełniać swoją funkcję, musi być odpowiednio dopasowany. Liczy się nie tylko wiek dziecka czy jego indywidualny etap rozwoju, ale również jego własne potrzeby i zainteresowania.

Rodzice dzieci, którzy realizują wydatki na zakupy tego rodzaju, bardzo często popełniają spory błąd. Kupują zabawki na wyrost, najczęściej maluchom wręczają zabawki przeznaczone dla starszaków, chcąc tym samym przyśpieszyć ich rozwój. Takie tendencje zakupowe nie są korzystnym rozwiązaniem. Zabawka dla starszych dzieci zostanie po prostu niezrozumiała przez młodsze dzieci, szybko się znudzi, a nawet zniechęci do jej wykorzystania. Z kolei starszaki, które otrzymają zabawki dla dzieci młodszych, będą z takiego prezentu niezadowolone.

mis dla dziecka przytulanka
fot. Pixabay.com

Kreatywne zabawki dla dzieci

Nie ma wątpliwości, że to nauka poprzez zabawę daje najlepsze rezultaty. To dlatego warto wręczać maluchom zabawki kreatywne. Dla najmłodszych świetne będą te, które pobudzają wyobraźnię i działają na zmysły. Starszaki mogą korzystać już z zabawek edukacyjnych, dzięki którym mogą dodatkowo zdobywać czy usprawniać kolejne umiejętności. Dobra zabawka kreatywna będzie wspierać procesy zapamiętywania i koncentracji uwagi, będzie rozwijać motorykę małą, sprawność ruchową, ale też samodzielność, reakcje ręka-oko. Dobra zabawka dla dziecka będzie angażować dziecko i motywować go, by pobudzać kreatywność. To tych najlepszych zaliczają się zabawki manipulacyjne, klocki, puzzle, układanki, planszówki, zabawki typu „zrób to sam” czy zabawki drewniane o prostej konstrukcji.

Zabawki bezpieczne

Priorytetem oprócz atrakcyjności zabawki dla dzieci, jest również bezpieczeństwo. Chodzi o to, by maluch nie zrobił sobie krzywdy w trakcie rozrywkowego spędzania wolnego czasu, a sama zabawka dla dziewczynki czy zabawka dla chłopca nie wpływała niekorzystnie na stan zdrowia.

Okazuje się, że tzw. chińskie buble nieznanych producentów, bardzo często wykonane są z kiepskiej jakości plastiku, który jest zbędny, biorąc pod uwagę nasze środowisko. Nie chodzi tutaj jedynie o kwestie ekologii, bo te najtańsze zabawki dziecięce mogą nawet posiadać toksyny i substancje rakotwórcze. Czy na pewno chcesz, by zabawka stwarzała zagrożenie? Może lepiej wręczyć ubrania dla dziecka, które są przynajmniej praktycznym podarunkiem.

Zabawka dla dziecka ma być wykonana z najlepszej jakości materiału. Nie może posiadać małych ani ostrych elementów, które dziecko mogłoby połknąć czy się nimi skaleczyć.

Dobrą praktyką jest to, by nabywać zabawki na prezent dla dzieci tylko od sprawdzonych, renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się certyfikatami jakości i niezbędnymi atestami. Każda dobra zabawka musi zresztą posiadać właściwą etykietę informacyjną, na której znajduje się sposób użytkowania, przeznaczenie zabawki czy jej skład.

zabawka dla dziecka
fot. Pixabay.com

Gdzie kupić zabawki dla dzieci?

Nie ma wątpliwości, że Polacy coraz częściej robią zakupy online. E-sklepy mają najczęściej o wiele szerszą ofertę, proponują też atrakcyjne ceny, dzięki czemu wydatki na zakupy są mniejsze. To także w internecie organizowane są częściej wyprzedaże i specjalne promocje cenowe.

Zakupy przez internet są wygodne, nie trzeba nawet wychodzić z domu, a zamówione produkty zostają dostarczane pod drzwi. To ważne patrząc także na aspekty bezpieczeństwa, szczególnie w czasach pandemii koronawirusa.

Należy też zwrócić uwagę, że zakupy w sieci dają nam możliwość zdobycia gadżetów dla najmłodszych, które są niedostępne w polskich sklepach. Zabawka na prezent na chrzciny, a może zabawka jako prezent świąteczny z odległego zakątka świata? Dzięki zakupom online klient nie ma żadnych ograniczeń w zakresie lokalizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here