Czy wiesz, że zakupy online realizuje już 73% użytkowników internetu? Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież już dawno udowodniono, iż zakupy w sieci są znacznie lepszą opcją, aniżeli te dokonywane w stacjonarnych punktach handlowych.

Bezpieczeństwo zakupów przez internet

Bezpieczeństwo nabrało zupełnie innego znaczenia, jeśli pod uwagę weźmiemy zjawisko „zakupy online a koronawirus„. Warto zdać sobie sprawę, że zakupy przez internet ograniczają ryzyko zarażenia się COVID-19. Można je realizować bez konieczności wychodzenia z domu, a więc bez konieczności kontaktu z osobami trzecimi, za to z zachowaniem zasad społecznej izolacji. Co więcej, bezpieczne zakupy w internecie dotyczą także kontaktu samych produktów z innymi osobami, to zmniejsza się co najmniej kilkukrotnie.

Kolejny aspekt bezpieczeństwa dotyczy płatności bezgotówkowych. Dobry sklep internetowy posiada specjalne zabezpieczenia i oferuje najwyższe standardy w ramach realizacji płatności online. Ograniczane jest więc ryzyko zgubienia czy też kradzieży pieniędzy w formie gotówki. Korzystanie z papierowych środków płatniczych nie jest zresztą zbyt higieniczne.

zakupy w internecie
fot. Pixabay.com

Komfort realizacji zakupów wedle indywidualnych preferencji

Konsumenci, którzy decydują się na zakupy w sieci, wskazują, iż te są po prostu znacznie bardziej wygodne. Mogą być dokonywane bez względu na miejsce przebywania i o dowolnej porze. Nie jest również ograniczany czas dokonywania zakupów, ponieważ ofertę sklepu można weryfikować nawet przez wiele godzin, oczywiście do momentu wyprzedania danego asortymentu. Nie tracimy też czasu na stanie w kolejkach, nie musimy przedzierać się przez tłum innych klientów, to ważne, jeśli pod uwagę weźmiemy chociażby zakupy przedświąteczne. Z takim samym komfortem możemy kupować ubrania przez internet, jak i sprzęt elektroniczny przez internet, a nawet żywność online, a wszystko, co wpadło do naszego wirtualnego koszyka, zostanie dostarczone pod drzwi.

Należy też zwrócić uwagę na komfort w zakresie dostępu do szerokiej oferty. Internet daje nie tylko możliwość, by porównać dany sklep online z konkurencją, ale też wybrać ten, w którym produkt znajdziemy w najniższej cenie. Dzięki temu wydajemy mniej pieniędzy.

Należy też podkreślić, że to właśnie e-sklep charakteryzuje się znacznie lepszą jakością w ramach obsługi klienta. Opisy produktów są szczegółowe, zakupione rzeczy możemy odesłać bez podania przyczyny, a wszystko to nadal pozostając w domu. Nie jesteśmy manipulowani chwytami marketingowymi, jakie praktykuje na nas sprzedawca sklepu, sami podejmujemy decyzję zakupową.

Zgodnie z trendami

Nie da się ukryć, że nowoczesna technologia wkracza w nasze życie wielkimi krokami, a my musimy za nią nadążać. Handel zmienił swoje oblicze i dzisiaj ten online jest tak samo powszechny, jak zakupy stacjonarne. Prognozuje się, że każdego roku udział w rynku e-commerce będzie coraz większy, bo przecież sieć nie ma żadnych ograniczeń. Już teraz w internecie możemy kupić dosłownie wszystko i to najlepszej jakości. Nierzadko zdarza się, że to online otrzymujemy produkty, które w ogóle nie są dostępne w zwykłych sklepach – oferta nie ogranicza się przecież do danej lokalizacji czy nawet terenu samej Polski. Z powodzeniem możemy realizować transakcje zakupowe w dowolnym zakątku świata, korzystając tym samym z oferty wedle indywidualnych potrzeb.

zakupy przez internet
fot. Pixabay,com

Zakupy online – dlaczego nie?

Wśród konsumentów znajdziemy znacznie więcej zwolenników aniżeli przeciwników realizacji zakupów w internecie. Ci, którzy nie są do takowych przekonani, za wadę wskazują niemożność realnego zobaczenia bądź przymierzenia towaru albo konieczność uzbrojenia się w cierpliwość, bo przecież na przesyłkę musimy poczekać. Z zakupów online znacznie rzadziej korzystają też seniorzy, ale wynika to raczej z ich przyzwyczajeń. To ta grupa nadal nie korzysta z zasobów internetu powszechnie, za to płaci za zakupy gotówką i nie do końca wierzy w bezpieczeństwo transakcji bezgotówkowych. To jednak coraz częściej wyjątki, bo i wśród osób w podeszłym wieku nawyki zakupowe ulegają zmianom na korzyść tych w sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here