Pandemia koronawirusa wywołała społeczną izolację. Wszystko po to, by zminimalizować ryzyko zarażenia COVID-19. Zgodnie z obostrzeniami, jakie zostają ustanowione przez rząd, ale też normami, jakie wydają światowe organizacje, każdy z nas powinien zaopatrzyć się w niezbędniki, które zmniejszają ryzyko zachorowania. Pamiętajmy jednocześnie, że koronawirus rozprzestrzenia się niezwykle szybko, a objawy i powikłania tej choroby bardzo często prowadzą nie tylko do groźnych symptomów, ale nawet śmierci. Nie ma wątpliwości, że walka z koronawirusem jest konieczna, by uchronić ludzkość. Dopóki nie wynaleziono skutecznego leku, a szczepionki na koronawirusa są dopiero w fazie testowania, koniecznym staje się wzmożona odpowiedzialność i zaopatrzenie w konkretne akcesoria ochrony osobistej.

Środki ochrony osobistej

Medycy alarmują, że Polacy nadal nie dbają należycie o własną higienę. Zbyt rzadko myjemy dłonie, nie zachowujemy dystansu społecznego, źle nosimy maseczki. W pierwszej kolejności znaczenie ma zmiana nawyków społecznych w zakresie stosowania metod ochrony osobistej i zachowania należytej higieny, by w ogóle móc odpowiednio wykorzystywać dostępne akcesoria w celu zachowania zdrowia.

Wirusolodzy jednocześnie podkreślają, że nie istnieją w pełni skuteczne środki ochrony przed zarażeniem koronawirusem, natomiast ryzyko zachorowania na COVID-19 można z pozytywnym efektem minimalizować.

Należy myć i dezynfekować dłonie po każdym wyjściu na zewnątrz bądź dotknięciu niesterylnego produktu. Mycie dłoni ma odbywać się przy użyciu zdatnej wody, mydła, a najlepiej środka antybakteryjnego. Zaleca się, by ten zabieg trwał minimum 2 minuty.

W okresie pandemii koronawirusa bardzo ważna jest wspomniana społeczna izolacja, czyli należy wstrzymać się od przywitań dłonią i buziakiem, a lepiej sprawdzi się tzw. żółwik czy przywitanie łokciem. Oczywiście nadal zachowujemy dystans społeczny, najlepiej co najmniej w odległości 2 metrów, unikamy też dużych skupisk i zgromadzeń ludzi. Te są zresztą ograniczane poprzez rządowe rozporządzenia.

pandemia koronawirusa
fot. Pixabay,com

Dostępne środki do walki z koronawirusem

Każda z osób, która znajduje się w przestrzeni publicznej, musi mieć odpowiednio założoną maseczkę, która dokładnie zasłania usta oraz nos. Świetnie sprawdza się maseczka chirurgiczna, chociaż taka maseczka jednorazowa musi być wyrzucana i wymieniana na nową za każdym kolejnym wyjściem. Alternatywą staje się więc maseczka bawełniana wielorazowego użytku, którą wystarczy wyprać w wysokiej temperaturze, a potem wyprasować. Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakładać maseczek, mogą stosować przyłbice ochronne. Wszystkie tego rodzaju akcesoria należy nabywać w renomowanych sklepach, a same środki ochrony osobistej tego rodzaju muszą posiadać unijny certyfikat jakości. Z powodzeniem można realizować w tym celu zakupy w sieci, by zachować społeczną izolację. Zakupy przez internet umożliwiają przecież nabycie maseczek czy przyłbic bez konieczności wychodzenia z domu.

Istotna jest również ochrona dłoni i w tym przypadku sprawdzają się rękawiczki ochronne oraz płyn do dezynfekcji rąk.

maseczka jednorazowa
fot. Pixabay,com

Profesjonalna ochrona przed koronawirusem

Dobry sklep internetowy oferuje nie tylko maseczki ochronne, przyłbice czy rękawiczki chirurgiczne, ale także sprzęty, dzięki którym możliwa jest dezynfekcja całych pomieszczeń, które mogłyby zostać zainfekowane koronawirusem. Dzisiaj najczęściej realizowana jest w pełni bezpieczna, nieinwazyjna dezynfekcja ozonem. Ozonowanie możliwe jest bez względu na funkcje pomieszczenia, w ten sposób odkażać można również pojedyncze przedmioty. Co istotne, ozonowanie można powtarzać wielokrotnie, nawet każdego dnia. Chętnie z tej opcji korzystają sklepy, salony kosmetyczne, przedszkola, urzędy czy przychodnie.

Bezpieczne zakupy

Dzisiaj branża e-commerce przeżywa wzmożony rozwój i to właśnie sklep online należy wykorzystywać w ramach nabywania środków do walki z koronawirusem. To zakupy w sieci nie generują konieczności wychodzenia z domu, a więc umożliwiają zachowanie tak zalecanej społecznej izolacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here