Okazuje się, że przeciętny prezent dla dziecka z okazji świąt Bożego Narodzenia kosztuje około 70 złotych. Nie ma wątpliwości, że to właśnie prezenty pod choinkę dla najmłodszych generują te największe koszty. Statystyczne gospodarstwo domowe prowadzone w naszym kraju, przeznaczy na prezenty świąteczne w tym roku prawie 600 złotych. Ogromną część tej puli pochłoną właśnie prezenty dla dzieci. Co wybrać, by podarunek od Mikołaja był na pewno trafiony? Podpowiedzi znajdziecie poniżej.

Prezenty pod choinkę – jak wybrać najlepsze?

Nie ma wątpliwości, że prezent od Mikołaja musi być tym wymarzonym. Świetną podpowiedzią okazują się listy pisane przez dzieci, w których zapisują całą listę prezentów. W nich z całą pewnością znajdzie się mnóstwo inspiracji.

Jeśli nie masz dostępu do takiego listu i nie możesz delikatnie podpytać malucha, co chciałby dostać na święta w tym roku, prezent świąteczny może być uniwersalny i na pewno również wywoła na twarzy szeroki uśmiech. Ważne by był dopasowany do jego wieku, etapu rozwoju i dobrej jakości. Pamiętajmy, że inne są prezenty dla 3 latki, a inne będą prezenty dla 8 latka. Podarunki można z łatwością wybierać też, uwzględniając płeć dziecka, a nawet modowe trendy. Wystarczy, że obejrzysz jeden blok reklamowy na kanale dla dzieci, by w kilka minut poznać najlepsze pomysły na prezenty dla najmłodszych. Zawsze świetnie sprawdzają się zabawki kreatywne i te typu „zrób to sam”. Dla starszaków sprawdzą się książki czy układanki i puzzle, a maluch ucieszy się z maskotki.

prezent od mikolaja
fot. Pixabay.com

Gdzie kupować prezenty na święta dla dzieci?

Wpadasz w świąteczny szał zakupów? Nic dziwnego, my też, chociaż pandemia koronawirusa nieco pokrzyżowała nam plany. W tym roku odradza się zakupy w galeriach handlowych, by ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19. Świetnie sprawdzają się za to zakupy przez internet, które chronią przed koronawirusem, bo realizuje się je w domowym fotelu, zachowując dystans społeczny, a nawet społeczną izolację.

Co ważne, zakupy w sieci to nie tylko wygoda, ale też komfort nabywania wybranych produktów w dowolnym miejscu i czasie, z możliwością porównania cen konkurencji i weryfikacji szerokiego asortymentu. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w czasie świąt każdy sklep online organizuje specjalne promocje cenowe, dzięki którym na prezenty dla dzieci wydajemy po prostu mniej. Przyznasz, że kryzys, który wywołał koronawirus, wymaga oszczędności?

Jakich prezentów nie kupować?

Prezenty świąteczne mają być symboliczne, a nie spełniać wszystkie zachcianki najmłodszych. Uważasz, że quad albo komputer dla kilkulatka jest dobrym pomysłem? My uważamy inaczej, bo raczej kiepskim pomysłem jest kredyt na święta, by tylko zrealizować wszystkie potrzeby prezentowe, jakie zostały zapisane w liście do Mikołaja.

Pamiętajmy, że najlepsze pomysły na prezent to te, które spełniają rzeczywiste potrzeby dziecka. Jeśli do nauki zdalnej potrzebny jest mu tablet, a Ciebie na taki podarunek stać, oczywiście będzie to prezent praktyczny. Zawsze jednak sugeruj się rozsądkiem, potem potrzebami, aż wreszcie rzeczywistymi zainteresowaniami malucha.

prezenty gwiazdkowe dla dzieci
fot. Pixabay.com

Lista trafionych prezentów gwiazdkowych

  • ponadczasowe zabawki, jak drewniane klocki czy sortery,
  • zabawki Montessori, w tym tablice manipulacyjne, puzzle, które wpływają na wszechstronny rozwój dziecka,
  • zabawki kreatywne i pomoce dydaktyczne, jak zabawki „zrób to sam” czy książki, które będą wspierać edukację dziecka,
  • akcesoria praktyczne, jak plecak, wyposażenie pokoju malucha,
  • słodycze, które uwielbia każde dziecko,
  • prezenty symboliczne nawiązujące do świąt,
  • zabawki zgodne z najnowszymi trendami, na przykład z wizerunkiem ulubionego bohatera z bajki.

Prezenty pod choinkę muszą być dobrej jakości, nie mogą zawierać małych ani ostrych elementów. Zawsze powinny pobudzać wyobraźnię i kreatywność dziecka, dlatego odradza się nabywanie plastikowych zabawek interaktywnych, które nudzą się już po ich kilkukrotnym użyciu. Prezent gwiazdkowy dla dziecka bez względu na wiek powinien posiadać certyfikat jakości i pochodzić od renomowanego producenta.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here