Czy wiesz, że klocki to najpopularniejsze zabawki dla dziecka? Są uniwersalne, ponadczasowe, bawią się nimi zarówno chłopcy, jak i dziewczynki bez względu na wiek. Klocki z drewna to zresztą jedna z pierwszych zabawek, ponieważ samo drewno jest pierwszym budulcem. O tym, dlaczego warto kupować tego rodzaju zabawki, a przede wszystkim klocki drewniane, piszemy poniżej.

Klocki rozwijają wyobraźnię

Klocki z drewna czy te kolorowe, plastikowe wpływają na wszechstronny rozwój dzieci. Pobudzają kreatywność i wyobraźnię, angażują i motywują do działania. Do tego nigdy się nie nudzą. Tego rodzaju zabawki dla chłopca posłużą jako element konstrukcyjny do zbudowania wieży czy garażu dla samochodów. Takie zabawki dla dziewczynki dadzą zaś podstawę do wybudowania domku dla lalek czy farmy dla zwierząt. Możliwości jest wiele, a klocki nigdy się nie nudzą. W tej zabawie ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Co ważne, klocki to nie tylko zabawki kreatywne, ale również doskonałe zabawki edukacyjne. Wszystko dlatego, że zabawa z ich wykorzystaniem pobudza zmysły, wspiera procesy zapamiętywania i koncentracji uwagi, a nierzadko pozwala nabywać czy usprawniać nabyte już umiejętności. Wiesz już, że to idealna zabawka na prezent świąteczny, a nawet prezent na chrzciny?

klocki dla dziecka
fot. Pixabay.com

Klocki są bezpieczne

Prosta konstrukcja, najczęściej drewniana, a więc wykonana tylko z jednej części. Klocki z drewna to nierzadko wyrób ręczny, w pełni ekologiczny. Nawet jeśli klocki są kolorowe, to malowane farbami nietoksycznymi. Dzięki temu sprawdzają się nawet dla najmłodszych dzieci. Należy też wspomnieć, że zabawki drewniane, takie jak klocki są w pełni bezpieczne, bo nie zawierają małych ani ostrych elementów, które maluch mógłby połknąć czy się skaleczyć. Samo drewno jest też ekologiczne i przyjazne dziecku, nie wpływa negatywnie na stan jego zdrowia, w przeciwieństwie do często toksycznych, a nawet zawierających substancje rakotwórcze zabawek z plastiku.

Taka zabawka na prezent minimalizuje też wydatki na zakupy, bowiem klocki są niezwykle trwałe. Nie niszczą się, ich funkcja jest zawsze taka sama, dlatego też z powodzeniem można przekazywać je kolejnym pokoleniom. Tutaj można mówić o sporej świadomości zakupowej Polaków generowaniu oszczędności. Raz poczynione wydatki na święta czy prezent z okazji innej okoliczności, są wręcz inwestycją na długie lata.

Jakie klocki wybierać?

Ponieważ klocki cieszą się ogromną popularnością i zawsze jest to trafiony prezent dla dziecka bez względu na okazję, producenci zabawek oferują ich naprawdę ogromny wybór. Największą popularnością cieszą się wspomniane już klocki z drewna, natomiast na całym świecie dobrze znane są też klocki Lego. Te dostępne są w rozmaitych zestawach, można dobierać je według wieku dziecka i poziomem zaawansowania. Wśród miłośników klocków Lego są już prawdziwi kolekcjonerzy i nie mówimy tu jedynie o dzieciach. Klocki cieszą się tak samo dużą popularnością, jak puzzle.

Warto wspomnieć także o klockach, które powstają zgodnie z nowoczesną technologią, a ich użytkowanie wymaga znajomości innowacyjnych technik. Świetnych przykładem są tutaj klocki magnetyczne czy klocki konstrukcyjne. Niektóre nawet świecą w ciemności, co jest dodatkową atrakcją i zachętą do zabawy.

kolorowe klocki z drewna do zabawy
fot. Pixabay.com

Gdzie kupować klocki?

Najlepiej kupować klocki dla dzieci od renomowanych producentów, którzy gwarantują ich doskonałą jakość. Warto wybierać te z atestami i certyfikatami. Najlepsze promocje cenowe można znaleźć w internecie, zresztą zakupy online są coraz częściej wybieraną formą ich nabywania. E-sklepy z zabawkami bardzo często organizują wyprzedaże i to nie tylko te sezonowe, dzięki którym duże zestawy klocków można kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie i to z dostawą pod same drzwi. Co więcej, to w sieci znajdziemy zestawy, które nie są dostępne w Polsce, bo przecież zakupy online nie ograniczają nas w zakresie ofert producentów zabawek i można realizować je od sprzedawców z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here