Czy wiesz, na co użytkownicy internetu zwracają największą uwagę, jeśli weźmiemy pod uwagę zakupy online? Oprócz jakości produktów priorytetem jest ekspresowa dostawa do domu. Na takie atuty mogą liczyć przy zamówieniach produktów spożywczych. Okazuje się, że żywność online cieszy się dzisiaj coraz większą popularnością, a ogromne znaczenie dla wzmożonego rozwoju tej gałęzi e-commerce ma pandemia koronawirusa. Kolejne e-sklepy powstają jak przysłowiowe grzyby po deszczu.

Sklepy spożywcze online

Chociaż Polacy nadal częściej wybierają zakupy w punktach stacjonarnych, to jednak trzeba przyznać, że zakupy przez internet zdobywają coraz większą popularność. O ile jeszcze do niedawna oferta skupiała się głównie na proponowaniu produktów spożywczych, takich jak jedzenie ekologiczne albo takie, które jest trudno dostępne w naszym kraju, dzisiaj bez problemu każdy użytkownik internetu znajdzie sklep online, który działa jak supermarket bez żadnych ograniczeń w asortymencie. Zachowując zasady społecznej izolacji, korzystanie z tej formy realizacji zakupów jest to wręcz konieczne, by jedzenie kupować za pośrednictwem internetu.

Najczęściej realizowaną opcją jest wdrażanie nowoczesnych rozwiązań przez sklepy stacjonarne. Te, które do tej pory oferowały zakupy w sposób tradycyjny, dzisiaj idą z duchem czasu i proponują swoim klientom także zakupy w domu. Dzięki temu ich e-sklep dysponuje dokładnie takim samym asortymentem, ale niezbędne produkty dostarczane są pod drzwi.

sklep online z jedzeniem
fot. Pixabay.com

Jedzenie przez internet – tendencje zakupowe Polaków

Jeszcze do niedawna sklep z żywnością online cieszył się popularnością jedynie wśród 3% wszystkich użytkowników internetu, którzy deklarowali realizację zakupów online. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, bo jedzenie przez internet kupuje nawet 70% osób, którzy wolą ten sposób zdobywania niezbędnych produktów. Okazuje się, że w branży e-commerce to właśnie supermarkety spożywcze rozwijają się najprężniej. Polacy uznają, że również za pośrednictwem sieci mogą zdobyć jakościowy towar, co więcej, ten dostępny jest w lepszej cenie. Doceniamy też bezpieczne zakupy w internecie, bo przecież koronawirus nadal zbiera ogromne żniwa, a przeciętny sklep internetowy umożliwia robienie zakupów bez konieczności wychodzenia z domu, zachowując tym samym dystans społeczny.

Zwiększony popyt na żywność nabywaną online to także wynik zmian w funkcjonowaniu samych e-sklepów. Odpowiadając na potrzeby potencjalnych klientów, dostawy realizowane są jeszcze tego samego bądź kolejnego dnia roboczego, a zakupy zostają właściwie zapakowane. Dzięki emu możliwe jest nawet kupowanie mrożonek przez internet.

Za co lubimy zakupy w sieci?

Do tej pory najczęściej kupowaliśmy ubrania i kosmetyki, popularnością cieszył się też sprzęt elektroniczny w internecie. Dzisiaj nabywanie żywności online jest już takim samym standardem. To wygodna, komfort, oszczędność czasu, bezpieczeństwo w zakresie ochrony naszego zdrowia, ale i zarządzania własnym budżetem. W sieci do dyspozycji mamy znacznie większy asortyment oraz dostęp do szczegółowych informacji o danym produkcie. Unikamy kolejek, a zakupy możemy zamawiać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, nierzadko ustalając nawet preferowaną datę i porę dostawy wybranego towaru. To również zakupy przez internet umożliwiają korzystanie ze specjalnych rabatów czy promocji cenowych. Nie da się też ukryć, że supermarkety online proponują niższe ceny przy zachowaniu tak samo wysokiej jakości produktów. Ma to priorytetowe znaczenie, biorąc pod uwagę zakupy żywności.

supermarket online
fot. Pixabay.com

Branża gastro w sieci

Pandemia koronawirusa wywołała kolejne potrzeby potencjalnych konsumentów. Na rozwój e-commerce wpłynęły też niewątpliwie konieczne obostrzenia. Przykładem jest zamknięcie branży gastronomicznej w podstawowym wydaniu. Niemożność przyjmowania gości w barach czy restauracjach sprawiła, że te obiekty usługowe także przeniosły się do sieci. Dzisiaj bez problemu udaje się złożyć zamówienie internetowe jedzenia z dostawą do domu. To komfort dla klientów, ale też opcja na utrzymanie biznesu dla całej branży gastronomicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here