Sezonowe obniżki ceny, bo właśnie o nich mowa, jeśli pod uwagę bierzemy wyprzedaże, to nie lada gratka dla tych, którzy chcą generować oszczędności na zakupach. Jak z nich korzystać, by w najniższej cenie realizować zakupy? Jak zmniejszać wydatki na zakupy? Kompendium wiedzy w tym zakresie prezentujemy poniżej.

Kiedy startują wyprzedaże zimowe?

Podobno to właśnie wyprzedaże zimowe są najbardziej opłacalne, jeśli pod uwagę bierzemy oszczędne zakupy. Te startują przeważnie zaraz po świętach, czyli 27 grudnia, chociaż promocje zakupowe można znaleźć już znacznie wcześniej i dzięki temu minimalizować wydatki świąteczne. Wyprzedaże zimowe sięgają nawet 70% już pod koniec ich trwania. Rozpoczynają się najczęściej od 20% obniżek cen, a ich wartość zwiększa się z czasem. Oczywiście, zakupy Polaków podczas wyprzedaży nie są tak okazałe, jak na przykład w Stanach, gdzie za bezcen można wtedy nabywać nawet sprzęt elektroniczny. U nas najczęściej kupuje się ubrania, kosmetyki, zabawki dla dzieci, a wszystko to w niskich cenach. Wyprzedaże zimowe kończą się wraz z nadejściem wiosennych kolekcji i dotyczą obniżek cen za produkty z kolekcji jesienno-zimowych.

wyprzedaze zimowe
fot. Pixabay.com

Wyprzedaże letnie – kiedy robić zakupy?

Wyprzedaże letnie rozpoczynają się około 15 czerwca i trwają przez całe wakacje. Dotyczą kolekcji wiosennych i już tych letnich, dlatego warto wybrać się na zakupy przez wakacyjnych urlopem. Rabaty cenowe nie są tak korzystne, jak podczas wyprzedaży zimowych, ale bez problemu można nabyć ubrania w stylu streetwear czy ubrania dla dzieci z promocją cenową, która sięga 50%. To też dobry czas, by kupować prezent urodzinowy dla dziecka, a nawet prezent na chrzciny czy prezent na komunię. Wyprzedaże sezonowe w tym okresie dotyczą przecież nie tylko ubrań.

Black Friday

Warto korzystać z wyprzedaży, jakie organizowane są cyklicznie w ciągu całego roku. Ze Stanów przyszła do nas na przykład moda na Black Friday. W listopadowy piątek możemy wtedy cieszyć się obniżkami cen na wybrany albo cały asortyment poszczególnych sklepów. To świetny moment na zakup upatrzonych wcześniej produktów, sprzęt elektroniczny czy gadżet, który wręczymy jako prezent dla męża. Black Friday to prawdziwe szaleństwo zakupów z obniżką cenową nawet o 90% podstawowej wartości, a przy tym produkty są oczywiście pełnowartościowe, z aktualnych kolekcji.

promocje cenowe
fot. Pixabay.com

Wyprzedaże w sieci

Zakupy przez internet realizuje już 70% użytkowników sieci. Co ciekawe, e-sklepy chcąc zachęcić swoich potencjalnych klientów do korzystania w wirtualnej oferty, organizują wyprzedaże znacznie częściej niż sklepy w punktach tradycyjnych. Zamiast płacić kartą w galerii handlowej, można dzisiaj wykorzystać BLIK i zamawiać zakupy do domu w atrakcyjnych cenach. Pamiętajmy przy tym, że ceny w internecie i tak są niższe, więc takie wyprzedaże stają się jeszcze bardziej opłacalne.

Co ważne, chcąc realizować zakupy online, należy zawsze korzystać z porównywarek cen. Dzięki temu bez problemu udaje się wybrać sklep internetowy, który oferuje dany produkt najtaniej.

Pamiętajmy, jak bardzo zmieniła się świadomość zakupowa Polaków. Łatwy dostęp do szerokiego asortymentu sklepów sprawiły, że nasze wymagania rosną. Nie zadowolą nas już niewielkie obniżki cenowe, szukamy wyprzedaży na miarę tych ze Stanów. W obliczu pandemii koronawirusa, kiedy wydatki na zakupy się zmniejszają, a my szukamy oszczędności, wyprzedaże asortymentu trwają tak naprawdę nieprzerwanie. To świetny czas, by dokonywać racjonalne zakupy. Bez względu na ofertę cenową, wyprzedaże nie powinny skłaniać nas do zakupów impulsywnych. Czy wiesz, że wciąż nawet 50% zakupów dokonanych na wyprzedażach ulega zwrotowi? To równie ważny aspekt – zawsze trzeba zwracać uwagę na regulamin sklepu i możliwości dokonywania zwrotów czy reklamacji towarów nabytych na wyprzedażach. Może okazać się, że zamiast korzyści finansowych, ponieśliśmy jedynie straty, a nabyty produkt jest po prostu nieużyteczny. Wyłapujmy więc prawdziwe perełki, nabywajmy towar upatrzony, które naprawdę potrzebujemy. Szał zakupów podczas wyprzedaży może niestety doprowadzić nawet do utraty płynności finansowej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here