Ubrania w stylu streetwear są doskonale znane fashionistkom, natomiast laikowi, który niespecjalnie przykłada wagę do obowiązujących trendów w zakresie poszczególnych elementów garderoby, pojęcie to niewiele mówi. Streetwear to moda uliczna, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jakie ubrania wybierać, by nosić się zgodnie z nią? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Moda streetwear – jak ją rozpoznasz?

Osoby, które wybierają ubrania w stylu streetwear, przede wszystkim doceniają wygodę podczas codziennego funkcjonowania. Co ważne, to ubrania basic, klasyczne i ponadczasowe, na które wpływu nie mają sezonowe trendy, które przecież przemijają bardzo szybko. Moda uliczna obowiązuje zawsze w tym samym zestawieniu, ale zawsze przedstawia indywidualizm osoby, która właśnie takie ubrania wybiera.

Co ciekawe, ubrania w stylu streetwear zaczęły być odrębnymi elementami garderoby jeszcze w latach 70. i dzisiaj trwają praktycznie w niezmienionej formie. Oczywiście, modę uliczną z powodzeniem udaje się ożywiać dodatkami, natomiast te podstawowe ubrania są raczej uniwersalne. Dzięki temu wydatki na ubrania są znacznie niższe, bo odzież służy przez wiele lat, o ile jej właściciel nie zmienia rozmiaru garderoby.

styl streetwear
fot. Pixabay.com

Ubrania w stylu streetwear – jak dobierać?

Najczęściej to ubrania klasyczne, ale o krojach oversize. Luźne, nieco szersze, zawsze wygodne i komfortowe. Obszerne bluzy, długie t-shirty damskie i męskie, luźne koszule, podarte spodnie, trampki i adidasy, to główne elementy mody ulicznej. Należy wiedzieć, że w tym stylu nie chodzi jedynie o rodzaj ubrania, ale bardziej o wyrażanie siebie i własnego światopoglądu. Można śmiało powiedzieć, że moda uliczna to przynależność do danej subkultury, ale też hołdowanie konkretnym wartościom.

Moda uliczna a własne „ja”

Osoby, które wybierają modę streetwear to te, które realizują oszczędzanie na zakupach. Ich świadomość zakupowa jest wysoka i nie chodzi tu jedynie o generowanie nadwyżek pieniędzy. Potrzeby zakupowe w zakresie nowych ubrań nie są duże, ponieważ podstawowe elementy są najczęściej doskonałej jakości i można je nosić przez wiele sezonów. Nierzadko są to również ubrania używane dobrych marek, które wpisują się w uliczne trendy.

Moda streetwear skierowana jest raczej do młodych Polaków, którzy nie tyle zwracają uwagę na atrakcyjność zewnętrzną, co raczej na komfort codziennego funkcjonowania. To nowocześni konsumenci, którzy czas wolny spędzają na realizowaniu swojego hobby i uprawianiu sportu i najczęściej wybierają zakupy przez internet. Jeśli wybierają się do galerii handlowej, oczekują możliwości płacenia kartą, telefonem albo zegarkiem, zgodnie z innowacyjną technologią. Ich wydatki na ubrania nie są duże, oszczędności wolą wydawać na inne potrzeby czy samorozwój.

moda uliczna
fot. Pixabay.com

Streetwear na każdą okazję

Okazuje się, że moda streetwear to ubrania klasyczne, a więc nadające się na każdą okazję, jeśli tylko dokona się ich właściwego skompletowania czy doda odpowiednie dodatki. Moda ulicy coraz częściej wkracza do biur, nawet tych najbardziej nowoczesnych i prestiżowych korporacji. Z powodzeniem udaje się dobrać takie ubrania Polaków zarówno na wycieczkę za miasto, shopping z przyjaciółkami, imprezę u znajomych czy elegancki bankiet. Coraz częściej trendy, zgodnie z którymi mamy nosić ubrania przede wszystkim wygodne przenikają do mody dziecięcej. Bluza oversize czy szerokie spodnie to już żadna nowość, jeśli pod uwagę weźmiemy ubrania dla dzieci.

Dzięki modzie ulicznej w dresie można udać się już nie tylko na wycieczkę rowerową, ale również do pracy. Światowi projektanci z wielką uwagą i dbałością proponują fasony ubrań, które są optymalnie wygodne, ale jednocześnie nie tylko w stylu sportowym. Dzisiaj nie obowiązuje zresztą jeden kanon mody, a codzienny outfit powinien wyrażać własne „Ja”. Żadnym zaskoczeniem nie jest już dres założony do szpilek czy elegancka marynarka i sneakersy. Nie należy patrzeć na innych, ale kierować się indywidualnymi potrzebami, a ubrania w stylu streetwear odpowiadają większości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here