Jeśli wiesz już, że zakupy wody butelkowanej nie są zjawiskiem pozytywnym i dla własnego zdrowia oraz ochrony środowiska warto z takowych zrezygnować, to już połowa sukcesu. Teraz musisz zastanowić się jeszcze nad zakupem specjalnego filtra do wody. Ogromną popularnością cieszy się również dzbanek na wodę z filtrem albo butelka na wodę czy bidon. Tego rodzaju naczynia musisz wybrać, patrząc na ich jakość, ale też indywidualne preferencje.
Naczynia filtrujące wodę
W większości polskich domów znajduje się już dzbanek na wodę z filtrem. Wiemy doskonale, jak szkodliwy jest plastik, dlatego standardowo rezygnujemy z zakupu wody w plastikowych butelkach. To także oszczędności finansowe, bo raz kupiony dzbanek czy butelka na wodę z filtrem będzie służył przez długi czas.
Do wyboru mamy filtr zakładany na kran, by móc swobodnie korzystać z kranówki. Dodajmy, że woda lecąca z kranu jest dzisiaj zdatna do picia, a jej jakość nie odbiega od wody oferowanej w całej Unii Europejskiej. Filtr tego rodzaju stanowi jednak największą inwestycję finansową.
Warto zastanowić się więc nad dzbankiem do wody, jeśli chcemy pić nieskazitelnie czystą wodę w warunkach domowych. Jeśli czas wolny spędzamy zaś aktywnie i przede wszystkim poza własnym mieszkaniem, świetnie sprawdzi się butelka na wodę z filtrem. Możesz zabrać ją do pracy, na zakupy, na spacer albo na wycieczkę poza miasto. Butelka na wodę z filtrem to też świetny prezent dla dziecka, na przykład na urodziny czy komunię. Sprawdzi się każdego dnia w szkole albo na placu zabaw.
Widać wyraźnie, że zakupy Polaków coraz częściej zawierają butelki filtrujące wodę. Ich szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie dopasowane do indywidualnych potrzeb naczynie, rezygnując tym samym całkowicie z wody w butelkach.
Pamiętajmy, że butelki dostępne są w różnych rozmiarach, ale też różnej jakości. By woda mogła być naprawdę nieskazitelnie czysta i pozbawiona szkodliwych substancji, należy zwracać szczególną uwagę na rodzaj filtracji. Znaczenie ma też czas filtrowania.

Butelka na wodę a rodzaj filtra
Butelka filtrująca wodę natychmiast oczyszcza wodę z chloru, bakterii, ale też innych zanieczyszczeń, które mogłyby przyczyniać się do problemów zdrowotnych. Te najlepsze pozwalają korzystać z wody pitnej nawet minutę po wlaniu do naczynia. Butelka działa jak niezawodna elektronika, chociaż filtr w niej zawarty jest jak najbardziej naturalny.
Jak wybrać najlepszą butelkę na wodę z filtrem? Warto skorzystać z opinii innych użytkowników oraz rankingów, jakie dostępne są w sieci. Bez problemu zrealizujemy zresztą tego rodzaju zakupy przez internet. E-sklepy oferują najlepszej jakości butelki do filtrowania wody, ale też te w najbardziej atrakcyjnej cenie. Tendencje zakupowe Polaków jasno wskazują, że to właśnie online odbywa się dzisiaj większość ważnych zakupów. Coraz częściej zwracamy zresztą uwagę na produkty, które mają znaczenie dla naszego zdrowia. W czasach pandemii koronawirusa szczególnie mocno dbamy o higienę i oczyszczanie powietrza, nabywamy również ozonatory. Picie nieskazitelnie czystej wody bez wirusów i bakterii staje się więc priorytetem.
Najlepszy filtr w butelkach na wodę to filtr węglowy. Niektórzy producenci dodają do niego jeszcze naturalny kryształ, który jeszcze lepiej oczyszcza wodę. Taki filtr działa przynajmniej przez rok codziennego użytkowania butelki. Po tym czasie nie trzeba wymieniać całego naczynia, ale jedynie filtr.

Na co zwracać uwagę przy zakupie butelki z filtrem?
Jeśli wybrałeś już konkretny rodzaj butelki z filtrem i wiesz, jaki filtr powinna zawierać dobra butelka czy bidon na wodę, musisz jeszcze zwrócić uwagę na kilka innych aspektów. Przede wszystkim butelka z filtrem na wodę musi być wykonana z trwałego, ale jednocześnie bezpiecznego materiału. Materiał powinien być przyjazny środowisku, ale przede wszystkim niewchodzący w reakcję z wodą. Czy zdajesz sobie sprawę, że kiepskiej jakości plastik wykazuje nawet właściwości rakotwórcze? Butelka nie może też przeciekać, musi być odporna na pękanie w wyniku upadku. Ma być swobodnie obsługiwana – to ważne podczas aktywności fizycznej i wtedy, gdy z tego naczynia korzysta dziecko.