Chociaż nasz klimat ulega znacznemu ociepleniu, to zimy nadal mogą być srogie. Odpowiednia kurtka na zimę to podstawa, by można było być aktywnym nawet podczas siarczystych mrozów. Wybór tego elementu garderoby wcale nie jest taki prosty. Pod uwagę należy brać przecież funkcjonalność kurtki, jej fason, wygodę noszenia, ale również obowiązującą modę i codzienny styl ubierania się. Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając kurtkę zimową? Podpowiedź znajdziesz poniżej.

Najlepsza kurtka na zimę, czyli jaka?

Wiele zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb i preferencji. Wiadomo na pewno, że ubrania Polaków, patrząc na okrycia wierzchnie, są coraz lepszej jakości. Wolimy wydać więcej, ale za to na ubranie dobre, ciepłe, które wystarczy nam na co najmniej kilka zimowych sezonów. Warto wiedzieć, że kurtka zimowa nie jest nabywana każdego roku, najczęściej wystarcza na 2-3 lata.

Przed zakupem kurtki zimowej, odpowiedz sobie na pytania:

  • Czy nowa kurtka na zimę jest mi na pewno potrzebna?
  • W jakich zestawieniach odzieży będzie kompletowana nowa kurtka zimowa?
  • Na jakie okazje będę zakładać nową kurtkę zimową?
kurtka na zime damska
fot. Pixabay.com

Kurtka zimowa – rodzaj ocieplenia

Bez względu na to, czy nabywana jest zimowa kurtka damska, a może kurtka na zimę męska albo zimowa kurtka dla dziecka, priorytetem ma być ochrona naszego ciała przed zimnem i wychłodzeniem organizmu. Uznaje się, że najlepszy rodzaj ocieplenia kurtki na zimę to naturalny puch. Pamiętajmy jednak, że ten rodzaj ocieplenia nie sprawdzi się dla każdego. Jeśli poruszasz się przede wszystkim autem, taka kurtka zimowa może doprowadzać wręcz do przegrzewania ciała. Nie będzie też zbyt komfortowa jako kurtka zimowa dziecięca, bo jej grubość bardzo często krępuje ruchy. Naturalny puch nie sprawdzi się też w kurtkach zimowych do uprawiania aktywności fizycznej.

Ubrania Polaków, w tym ubrania dla dzieci są coraz lepszej jakości, ale też wykonane zgodnie z innowacyjną technologią. Chętnie z takowej korzystamy i kurtka puchowa już nie jest naszym priorytetem. Znacznie lepiej sprawdza się kurtka z ociepleniem termo. Jej wewnętrzna warstwa to specjalna pianka termoaktywna, która jednocześnie zabezpiecza przed zimnem, ale i nie przegrzewa. Dosłownie dopasowuje się do aktualnych warunków atmosferycznych. Tego rodzaju kurtki są świetnym wyborem, jeśli zimę spędzamy aktywnie.

kurtka na zime ciepla
fot. Pixabay.com

Kurtka dopasowana do stylu ubierania się

Oczywiście warto zwracać uwagę na obowiązującą modę, natomiast lepiej sprawdzi się klasyczna kurtka na zimę. Jak wspomnieliśmy, ten element garderoby nie jest kupowany co rok, może okazać się, że modna teraz kurtka będzie przeżytkiem kolejnej zimy. Dokładnie taka sama tendencja wykazywana jest, jeśli nabywamy buty na zimę.

Od wielu sezonów ogromną popularnością cieszą się na przykład ubrania w stylu streetwear. Te wykorzystują klasyczne zestawienia, zawsze wygodne i optymalnie praktyczne, jakie z powodzeniem udaje się ożywiać dodatkami. Warto kupić dobrej jakości parkę zimową albo długi płaszcz pikowany oversize. To fasony kurtek na zimę, które sprawdzą się zarówno w stylizacjach sportowych, ale też tych bardziej eleganckich.

Kurtka zimowa – gdzie kupić?

W tym roku możemy mieć naprawdę spory problemy, by nabyć kurtkę na zimę w sklepach stacjonarnych. Zgodnie z obostrzeniami, jakie są realizowane w czasach pandemii koronawirusa, by minimalizować jego rozprzestrzenianie się, wszystkie galerie handlowe pozostają zamknięte. Pozostają nam więc zakupy przez internet, które zresztą coraz bardziej lubimy. Właśnie teraz trwają już sezonowe wyprzedaże, dzięki czemu kurtka zimowa może być kupiona w naprawdę atrakcyjnej cenie. Kurier dostarczy Ci ją za kilka dni, a jeśli zamówisz nietrafiony rozmiar, możesz dokonać zwrotu.

Co ciekawe, Polacy coraz chętniej korzystają z ofert e-sklepów. W internecie nabywana jest już nie tylko elektronika, ale właśnie ubrania, kosmetyki, a nawet żywność. Nawet 70% użytkowników sieci potwierdza, że nawet po pandemii koronawirusa będzie robić zakupy właśnie w sklepach internetowych.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here