Jeszcze do niedawna ubrania z drugiej ręki były symbolem obciachu i wstydu, nawet jeśli ktoś decydował się właśnie na takie zakupy ubrań, to raczej się tym nie chwalił. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, zmieniły się tendencje zakupowe Polaków, którzy bardziej skrupulatnie planują wydatki na zakupy. Ubrania używane są wręcz modne, a znalezione w lumpeksach perełki to powód do dumy.

Ubrania używane na TAK

Na początku second handy zdobywały ogromną popularność głównie ze względu na atrakcyjne ceny ubrań, jakie można było w nich nabywać. Ubrania są tam dostępne w koszach bądź wyselekcjonowane na wieszakach, ale zawsze płaci się za ich wagę, a nie od sztuki. Właśnie dzięki temu ubrania Polaków mogą kosztować dosłownie kilka złotych.

Okazuje się jednak, że nie tylko oszczędne zakupy są głównym powodem zaglądania do lumpeksów. Dzisiaj to mekka fashionistek, a wszystko przez obowiązujące trendy mody. Wraca się do fasonów sprzed lat, a to właśnie często ubrania używane są z dawnych kolekcji.

Dlaczego jeszcze taki shopping cieszy się coraz większym powodzeniem? To sklepy z odzieżą używaną oferują pojedyncze egzemplarze, na które nie można liczyć w sieciówkach. Co więcej, nierzadko w koszach wyszukać można prawdziwe dobra luksusowe, w tym ubrania znanych i cenionych projektantów. Okazuje się, że buszowanie po second handach dla licznych to świetny sposób, by spędzać czas wolny, a przy tym minimalizować wydatki na ubrania.

ubrania z lumpeksu
fot. Pixabay.com

Jak kupować ubrania używane?

Warto wiedzieć, że ubrania z drugiej ręki można nabywać już nie tylko w punktach stacjonarnych, chociaż te nadal są najbardziej popularne. Swoją drogą cieszy fakt, że w tych sklepach najczęściej odbywa się płatność kartą, a nie gotówką, która odchodzi już do lamusa.

Pamiętajmy jednak, że coraz częściej ubrania używane można nabywać nieco inaczej, za pośrednictwem nowoczesnej technologii. To zakupy przez internet, bo lumpeksy coraz częściej funkcjonują jako e-sklepy. W sieci bez problemu znajdziesz second handy z ubraniami basic, dostępne są tam również ubrania w stylu streetwear, ale chyba największą niespodzianką są ubrania używane z wyższej półki. To specjalnie wyselekcjonowane elementy garderoby znanych projektantów, a na takie ubrania w wersji zupełnie nowej stać tylko wybrańców. Coraz bardziej powszechne są też wypożyczalnie ubrań i dodatkowych akcesoriów, na przykład torebek. To świetna opcja na wielkie wyjścia.

Ciekawostką jest również fakt, że dokładnie w ten sam sposób można nabywać ubrania dla dzieci, co sprawdza się doskonale, patrząc na konieczność realizowania takich zakupów często, chociażby dlatego, że dzieci szybko rosną i niszczą kolejne elementy garderoby. Ubrania z drugiej ręki zachowane w świetnym stanie i najlepszej jakości są doskonałym rozwiązaniem, by nie wydawać dużo.

Gdzie jeszcze można szukać ubrań z drugiej ręki? Popularne są tzw. wymiany szaf. Te organizowane są nie tylko wśród znajomych, ale także na specjalnych targach. Na czym polega wymiana? To proste. Przychodzisz ze swoimi ubraniami, które kupiłaś nietrafione albo zwyczajnie już z nich nie korzystasz, a w zamian wybierasz inne, które nie służą już Twoim koleżankom czy innym fankom mody. To opcja zupełnie barterowa, dzięki której nie wydasz na nowe ciuchy ani złotówki, za to Twoja garderoba będzie odświeżona.

ubrania uzywane
fot. Pixabay.com

Coraz lepsza świadomość zakupowa

Zmienia się nasze podejście do konsumpcjonizmu. Coraz częściej krytykujemy światowe sieciówki za nadmierną produkcję, zanieczyszczanie środowiska czy wyzysk ludzi. Nie napędzamy więc popytu, za to korzystamy z dostępnych już dóbr. Robimy więc nie tylko oszczędne zakupy, ale korzystnie wpływamy też na aspekty ekologiczne naszej planety. Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Zastanawiasz się, czy warto kupować ubrania z drugiej ręki? Zapewniamy Cię, że w ten sposób zyskasz nie tylko świetne gatunkowo spodnie czy bluzki damskie, ale też zaoszczędzisz pieniądze i wpłyniesz pozytywnie na środowisko. Kupuj rozsądnie, przemyśl, czy potrzebujesz kolejną parę spodni?

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here