Komunia to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka i oprócz tych duchowych doznań zawsze wiąże się również z otrzymaniem licznych podarunków od zaproszonych na tę uroczystość gości. Jaki prezent na komunię powinna wręczyć babcia, matka chrzestna, a jaki daleka ciocia? Czy w ogóle brać pod uwagę takie zależności, kiedy wybieramy prezent na komunie? Przedstawiamy podarunki, które cieszą się największą popularnością.

Symboliczny prezent na komunię

Najczęściej dziecko otrzymuje złotą biżuterię. To krzyżyki, medaliki, łańcuszki i kolczyki. Złoto to nie tylko trafiony prezent na komunię dla dziewczynki, ale i prezent na komunię dla chłopca – jemu wręczona może być chociażby niewielka, symboliczna sztabka złota. Pamiętajmy, że złoto to inwestycja, na której nigdy się nie straci, a dziecko, które właśnie ma Pierwszą Komunię Świętą może taki podarunek z powodzeniem wykorzystać w życiu dorosłym.

Co ciekawe, taka pamiątka komunijna może być spersonalizowana, ze specjalnym grawerem, bo jeszcze bardziej zwiększa jej wartość symboliczną i właśnie pamiątkową.

pierwsza komunia swieta
fot. Pixabay.com

Praktyczny prezent na komunię

Coraz częściej zaproszeni goście po prostu pytają o potrzeby dziecka i wręczają mu prezent komunijny zgodny z jego indywidualnymi potrzebami czy marzeniami. Wiadomo na pewno, że prezent na komunię jest znacznie większej wartości niż chociażby prezent urodzinowy dla dziecka. Z tej okazji nie wystarczą jedynie zabawki dla dziecka, jak puzzle czy klocki, chociaż te mogą być oczywiście świetnym dodatkiem. Można za to wręczać rower, hulajnogę, inne sprzęty sportowe, wszelakie akcesoria elektroniczne, jak zegarek czy smartwatch. Dobrą praktyką jest składanie się na jeden większy prezent, który ucieszy dziecko – na przykład komputer, konsolę do gier czy ogrodową trampolinę i inne sprzęty, na które przez zbyt wysokie wydatki nie może pozwolić sobie tylko jeden z gości.

Biała koperta – czy na pewno to dobry prezent na komunię?

Standardem są też pieniądze wręczane dziecku w białej kopercie. Osobiście nie jesteśmy za takim rozwiązaniem, bo jest to niejako pójście na łatwiznę, z drugiej zaś strony pieniądze mogą zostać spożytkowane najlepiej. Coraz częściej są na przykład odkładane na specjalnie utworzonym dla dziecka koncie oszczędnościowych, a uzbierane do pełnoletności, z całą pewnością staną się ogromnym wsparciem przy stawianiu pierwszych kroków w życiu dorosłym. Środki pieniężne mogą zostać też przeznaczone na najważniejsze potrzeby jak ubrania dla dziecka, wyprawkę szkolną opłacenie letnich kolonii czy wykupienie kursu językowego. Ostateczną decyzję w tym zakresie podejmują oczywiście rodzice dziecka. Przyjmuje się, że w kopercie na prezent komunijny powinno znaleźć się co najmniej kilkaset złotych.

symboliczny prezent na komunie krzyzyk
fot. Pixabay.com

Gdzie kupić prezent na komunię?

Oczywiście, pierwsze kroki zawsze kierowane są do jubilera albo sklepów sportowych i tych z zabawkami dla dzieci. Tendencje zakupowe współczesnych Polaków wskazują jednak, że coraz częściej realizujemy zakupy przez internet. Nie ma w tym nic dziwnego, bo chcąc wybrać prezent komunijny, sieć proponuje naprawdę szeroki asortyment i to w atrakcyjnej cenie. Co więcej, to właśnie online można liczyć na lepsze wyprzedaże i promocje cenowe. W ten sposób coraz częściej nabywa się zresztą również prezent na rocznicę ślubu i każdy inny podarunek. Istotna jest jednak metoda zamawiania prezentu przez internet. Przede wszystkim zawsze należy sprawdzić ceny w sklepach konkurencyjnych i sprawdzić opinie o sprzedającym. Prezent na komunię musi być też zamówiony w odpowiednim odstępie czasowym, by na pewno został dostarczony na czas. Nie ma jednak wątpliwości, że to w sieci znajdziemy szeroki wybór prezentów komunijnych, a nawet rankingi tych najpopularniejszych i najbardziej pożądanych. Również w internecie znaleźć można podziękowania dla gości, którzy przybyli na komunię, wszelkie dekoracje sali, w której wyprawiane jest przyjęcie na komunię, a nawet ubrania dla dzieci, w które te przebierają się już po mszy świętej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here