Nie od dzisiaj wiadomo, że woda jest źródłem życia. Stanowi około 70% naszego ciała. Bez wody większość procesów chemicznych w przyrodzie nie jest w stanie zachodzić. Zaleca się regularne picie wody dziennie – około 2 litrów, w zależności od wieku, rodzaju pracy, wysiłku fizycznego i budowy ciała. Woda zawiera wiele składników mineralnych, a także pomaga oczyszczać organizm z toksyn.

Właściciele firm i biur są zobowiązani do dostarczania wody dla swoich pracowników, a także klientów odwiedzających dane miejsce pracy. Woda do firmy jest sprzedawana zazwyczaj w dystrybutorach o pojemności kilku litrów i dostępna dla pracowników o każdej porze dnia. Niektóre dystrybutory posiadają opcję podgrzewania wody, oraz nalewania zimnej wody źródlanej.
Należy dbać o jak najwyższą jakość wody pitnej, zarówno w firmach jak i w domach.

Systemy uzdatniania wody w instalacjach budowlanych są obecnie koniecznością – z tego względu, że poza minerałami i pierwiastkami w naturalnymi w przyrodzie oraz potrzebnymi do życia trafiają do niej substancje będące pochodną działalności człowieka. To między innymi żelazo, azotany, amoniak czy mangan.

Dostosowywanie wody do jej właściwości fizykochemicznych to proces, w którym stosowane są między innymi filtry do wody, a ocena ich pracy i jakości płynu jest wykonywana przez laboratoria. Istnieją stacje sanitarne i epidemiologiczne, laboratoria na uczelniach wyższych i takie, które kontrolują stan środowiska naturalnego. Pobierają próbki wody z danych miejsc i analizują jej skład. Istnieje wiele technologii i sposobów na uzdatnianie wody pitnej – to m.in. chlorowanie, odwrócona osmoza czyli demineralizacja wody, ozonowanie, filtrowanie, zmiękczanie, usuwanie azotanów.

Przy codziennym wyborze wody należy zastanowić się nad jej jakością i przemyśleć to, czy woda w kranie ma lepsze wartości mineralne niż ta w plastikowych butelkach. Przy coraz powszechniejszym i prostszym dostępie do butelek wielorazowego użytku z filtrami, warto zastanowić się nad takim zakupem. Jest to inwestycja zdrowsza dla środowiska i nas samych.

Zobacz też: https://prostozkranu.pl/177-filtry-dzbankowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here