Jak wyleczyć łuszczycę?

0
1283

Łuszczyca to problem który dotyka wiele Polek i Polaków. W Europie dotyczy ona ponad 2% populacji. Jest to choroba układu immunologicznego, która objawia się swędzeniem i nieestetycznym wyglądem skóry. Jest to ogromny problem, zwłaszcza dla kobiet które częściej zwracają uwagę na swój wygląd niż mężczyźni. Ponadto choroba ignorowana może prowadzić nawet do zapalenia stawów. Sprawa jest więc poważna.

Jeśli zauważysz na swojej skórze, lub tej należącej do osoby bliskiej niepokojące zmiany koniecznie zgłoś się do lekarza rodzinnego. Najprawdopodobniej wystawi on skierowanie do specjalisty dermatologa. Leczenie łuszczycy jest procesem złożonym. Lekarz najprawdopodobniej przepisze preparat odpowiedni do naszej skóry i powie nam, jak należy ją pielęgnować. Jeśli terapia farmakologiczna nie pomoże, można spróbować również fototerapii.

Leczenie łuszczycy

Nie wolno zapominać, że łuszczycy nie da się całkowicie wyleczyć. Niezbędny może się okazać stały nadzór dermatologa. W takim wypadku warto postawić na sprawdzoną klinikę medycyny estetycznej. Jedną z nich jest Aestethic Clinic w Poznaniu. Podaje ona cenne wskazówki na temat łuszczycy na swojej stronie wrosinski.pl. Można tam również umówić się na wizytę do dermatologa w Poznaniu. W klinice tej, łuszczyca leczy się najnowocześniejszymi metodami. Dostępny jest metoda fototerapii wykorzystującą światło UVB – laser ekscimerowy.

Inną, skuteczną metodą jest ozonoterapia, która polega na kąpieli skóry w ciekłym gazie. Ozon niszczy patologicznie zmienione komórki skóry, pozwalając rozwinąć się tym zdrowym. Doraźnie zaś pomogą nam przepisane specjalne maści. Nie należy więc panikować. Z łuszczycą da się żyć, ale należy do problemu podchodzić odpowiedzialnie i nie pozwalać mu narastać. Regularne wizyty u dermatologa to pierwszy krok do wygrania walki z chorobą. Należy pamiętać, że tylko w ten sposób nie narażamy się na poważne powikłania, na jakie może nas ona narazić. Jeśli więc masz chociaż cień podejrzenia i widzisz niepokojące zmiany skórne jak najszybciej umów się na wizytę do lekarza. Nie odkładaj tego na później.

Dobrze jest wiedzieć, że łuszczyca występuję w różnych odmianach. Najbardziej powszechna jest postać zwykła. Istnieje jednak szereg innych, których leczenie może przebiegać w odmienny sposób. Często występujące postacie kliniczne to między innymi łuszczyca wysiękowa i łuszczyca krostkowa. Obie charakteryzują występowaniem w strupach wydzieliny. Inną odmianą jest bardzo groźna postać stawowa. To właśnie ona, nie leczona może prowadzić do trwałego kalectwa, gdyż jak sama nazwa wskazuje, prowadzi do zmian zwyrodnieniowych stawów.

Jeśli osoba z Twojego otoczenia choruje na łuszczycę z pewnością chciałbyś wiedzieć, czy choroba ta jest zaraźliwa. Na szczęście nie ma tu powodów do obaw. Ma one podłoże genetyczne, co oznacza że nie wywołują ją bakterię, pasożyty lub inne czynniki, mogące zaatakować postronnego człowieka. Nie należy więc bać się osób z łuszczycą, a raczej im współczuć i w miarę możliwości wspierać je w walce z tą przecież ciężką chorobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here