Rozpoczynając trudny proces zrzucania zbędnych kilogramów zawsze warto podejść do tego zadania w odpowiedni sposób. Jak podkreślają z resztą trenerzy personalni oraz inne autorytety z tej dziedziny właściwe nastawienie ma takie samo znaczenie jak utrzymywanie diety czy też ćwiczenia fizyczne.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że o samej motywacji dużo łatwiej jest mówić, niż ją zdobyć. Mimo, że każdy z nas wie, iż motywacja a odchudzanie to związek który po prostu musi zaistnieć by cieszyć się z sukcesu to i tak nie łatwo jest go utrzymać. Co więc powinniśmy zrobić jeśli chcemy dojść do wymarzonego celu? Otóż przede wszystkim postarajmy się wdrożyć odpowiedni monitoring naszego zaangażowania. Jest to bowiem o tyle ważne, że pozwoli nam właściwie zadziałać w przypadku jego spadku.

Wielu z ćwiczących i odchudzających się osób bez takiego monitoringu może nawet nie zdawać sobie sprawy, że właśnie znaleźli się na najlepszej ścieżce do tego, aby finalnie porzucić cały plan treningowy. A nikogo nie trzeba przecież przekonywać o tym jak zgubny wpływ na nasze odchudzanie będzie miała taka postawa.

Motywacja a odchudzanie – dlaczego jedno bez drugiego nie istnieje?

Bardzo pomocne również w utrzymaniu odpowiedniego poziomu zaangażowania będzie wzmacnianie się odpowiednimi lekturami. Na szczęście żyjąc w epoce wszechobecnego Internetu dostęp do tego rodzaju materiałów mamy właściwie nieograniczony więc wystarczy po prostu po nie sięgnąć. Także wyszukanie ich nie powinno stanowić dla nikogo żadnego problemu. Wystarczy przecież, że w pole pierwszej lepszej wyszukiwarki wpiszemy chociażby hasło „motywacja a odchudzanie” a naszym oczom ukaże się cały szereg wyników traktujących własnie o tej tematyce. W miarę możliwości dobrze jest także słuchać nagrań w serwisach wideo. Ich dodatkową zaleta jest niewątpliwie to, że możemy z nich korzystać nie tylko będąc przy komputerze, lecz również przy wykonywaniu innych czynności. Cóż przecież szkodzi puścić sobie taki motywacyjny materiał w trakcie sprzątania domu czy też mycia naczyń? Na sam koniec musimy także wspomnieć o bardzo ciekawej metodzie nazywanej przez wielu pozytywnymi inspirowaniem się.

W wielki skrócie mówiąc polega ona na tym, aby znajdować wokół siebie tych ludzi, którzy prezentują się tak jak my byśmy chcieli wyglądać w przyszłości. Najlepiej jeśli będą to rzecz jasna realne osoby, które znamy i widujemy na co dzień. Absolutnie nie polecamy stosować tej metody w połączeniu z widokami w kolorowych czasopismach. Musimy mieć bowiem świadomość, że to co widzimy na okładkach kolorowych magazynów bardzo rzadko pokrywa się z rzeczywistością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here