Nie ma wątpliwości, że cera trądzikowa jest niezwykle problematyczna. Co więcej, okazuje się, że szpetne wykwity pojawiają się nie tylko o okresie dojrzewania, ale z tego rodzaju niedoskonałościami walczą także osoby w pełni dorosłe. Istotne jest również to, że z cerą trądzikową borykają się głównie panie, może to wynikać z ich gospodarki hormonalnej. Jak powinno odbywać się leczenie trądziku? Jak wybierać kremy dla cery trądzikowej? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Musisz wiedzieć, że krem pielęgnacyjny dla cery trądzikowej to niejedyny kosmetyk, który powinny mieć w swojej łazience posiadaczki skóry problematycznej. Podstawą jest pielęgnacja skóry, zaczynając od jej oczyszczania, poprzez tonizowanie, a dopiero potem odżywianie i zwalczanie powstałych niedoskonałości oraz niwelowanie ryzyka pojawiania się kolejnych.

Pamiętajmy, że krem dla cery trądzikowej, ale też inne preparaty, które pozwalają utrzymać skórę w należytym stanie, muszą zawierać odpowiednio dobrane składniki. Przede wszystkim te, które nie będą prowadzić do nadmiernego wydzielania sebum, zatykać porów, wywoływać stanów zapalnych. Efekt ma być wręcz odwrotny, bo wszelkie wykwity muszą być łagodzone.

Osoby, których problemem jest cera trądzikowa, popełniają podstawowy błąd. Bardzo często doprowadzają do wysuszenia skóry, sądząc, że krem nawilżający będzie wywoływał jeszcze bardziej tłustą powłokę na skórze. Rzeczywiście, trądzik występuje najczęściej w przypadku cery tłustej albo mieszanej, natomiast nadmiar sebum to wynik odwodnienia skóry i jej przesuszenia. Sebum ma w naturalny sposób wyrównywać te niedobory.

cera tradzikowa
fot. Pixabay.com

Kremy do cery trądzikowej – skład

Wiadomo na pewno, że krem dla cery trądzikowej powinien dobierać profesjonalny dermatolog, a takie preparaty nierzadko robione są na specjalne zamówienie. Tylko optymalnie dobrane składniki aktywne będą korzystnie wpływać na stan skóry ze stanami zapalnymi. Krem do cery trądzikowej nie może zawierać żadnych zapychaczy. Mowa tutaj najczęściej o parabenach, aromatach, barwnikach, silikonach, wazelinie, parafinie oraz alkoholu. Należy wybierać krem do twarzy na bazie wyciągów roślinnych, w tym kosmetyku mogą znaleźć się też olejki naturalne, ale też trzeba na nie zwracać szczególną uwagę – niektóre mogą zapychać i tak bardzo często rozszerzone pory. Dobre olejki eteryczne w kremach dla cery trądzikowej to na przykład olejek z pestek malin, który dodatkowo zawiera ogrom drogocennej witaminy E, uznawanej za eliksir młodości. Co istotne, kremy do cery problematycznej nie powinny zawierać składników pochodzenia zwierzęcego ani nie powinny być testowane na zwierzętach. W ofercie profesjonalnych producentów kosmetyków na szczęście bez problemu udaje się znaleźć w pełni ekologiczne produkty pielęgnacyjne, jakie można wykorzystać w swoim domowym spa.

Kremy do cery problematycznej – jak powinny działać?

Jeśli trądzik dotyczy osób dorosłych, krem dla cery dojrzałej, który jest jednocześnie właściwy dla skóry trądzikowej, musi wykazywać różnorodne działanie. Środki na trądzik należy stosować zarówno rano, jak i na noc, to nocą następuje zresztą najbardziej intensywna regeneracja naskórka.

Zadaniem kremów dla cery trądzikowej jest przede wszystkim przyśpieszanie procesu zwalczania wykwitów skórnych. Skład musi być przeciwzapalny, antybakteryjny, antyseptyczny, by preparat nie roznosił stanów zapalnych na niezainfekowaną część twarzy. Jednocześnie krem przeciwtrądzikowy powinien nawilżać, łagodzić podrażnienia, minimalizować ryzyko pojawienia się kolejnych wyprysków.

Jakie jeszcze kosmetyki musi zawierać praktyczna łazienka, której posiadaczką jest pani z cerą trądzikową? Z całą pewnością to peelingi i kremy, których zadaniem jest odżywianie skóry podatnej na stany zapalne, ale również niwelowanie przebarwień czy płytkich blizn, jakie powstają po zagojonych już wykwitach skórnych.

krem do cery tradzikowej
fot. Pixabay.com

Na ten skład zwróć szczególną uwagę

Wspominaliśmy już o składnikach antybakteryjnych i przeciwzapalnych w kremach dla cery trądzikowej. Jeśli Twoja łazienka w stylu SPA jest jednocześnie prywatnym gabinetem kosmetycznym, muszą się w niej znaleźć kosmetyki, w których składzie znajduje się:

  • olejek z drzewa herbacianego,
  • olejek cytrynowy,
  • olejek z rokitnika,
  • czyste jony srebra,
  • ekstrakt z zielonej herbaty.

To ten skład zapewni skórze pełne odżywienie, a jednocześnie pielęgnację antytrądzikową.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here