Polskie marki: Zofia Chylak

Jeśli chodzi o dodatki, stawiam na klasyczne, ponadczasowe modele, cechujące się wysoką jakością wykonania. Zofia Chylak, polska projektantka, tworzy właśnie takie rzeczy. Wzdycham z utęsknieniem do worka "pyton", i zapewne jego pojawienie się w mojej garderobie jest tylko kwestią czasu.Zofia Chylak zadebiutowała na rynku mody, tworząc ubrania szyte na miarę, przeważnie w pojedynczych egzemplarzach. W pewnym momencie swojej kariery zdecydowała się pójść o krok dalej - wejść na niedostatecznie zagospodarowany rynek torebek. I to był strzał w dziesiątkę.
Marka Chylak powstała w 2014 roku i już po roku działalności została wyróżniona nagrodą Elle Style Award w kategorii "Marka Roku".


Projektantka z wykształcenia jest historykiem sztuki, a doświadczenie, dzięki któremu jest w stanie tworzyć te wszystkie wspaniałe projekty, zdobywała w dziale projektowania Proenza Schouler (marki, na punkcie której oszalała sama Anna Wintour) w Nowym Jorku, a także w atelier jednego z najlepszych konstruktorów, Nicolasa Caito.
Wszystkie kolekcje Chylak liczą zaledwie kilka elementów - skórzanych torebek i akcesoriów, produkowanych w Polsce, z wykorzystaniem najlepszych włoskich skór - co idealnie pasuje do minimalistycznego ducha marki. 
zdjęcia pochodzą ze strony internetowej: www.chylak.com

Znacie, podoba Wam się? Dajcie znać w komentarzach! :)

Komentarze

  1. Nigdy nie zwracałam uwagi na polskich projektantów, a tu taka niespodzianka :o :)
    https://nicoole-nicolee.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Instagram - @simplylife_m