Hello July, czyli co robić w lipcu?

Nie było mnie tu od miesiąca, ale natłok obowiązków związanych ze studiami i pracą dał mi się we znaki. Jeśli jest mnie mało na blogu - znajdziecie mnie na Instagramie. Oprócz zdjęć, od czasu do czasu wrzucam coś na InstaStories.
Niemniej jednak, bez względu na ilość obowiązków, cały czas miałam bloga z tyłu głowy i myślałam o zmianach, które muszę na nim wprowadzić. Stagnacja to dla mnie przekleństwo, potrzebuję zmian i rozwoju. Wprowadziłam zatem nowy podział kategorialny - styl, uroda, kultura, lifestyle i polskie marki. Myślę, że to bardziej odzwierciedla to, co dzieje się na blogu niż poprzedni podział. Poza tym, zmieniłam szatę graficzną na bardziej nowoczesną. Zostało jeszcze kilka elementów, które chciałabym dopracować, ale póki co - jestem zadowolona. A jak Wam się podoba nowy wygląd strony?

Przechodząc do meritum, tradycyjnie już, z okazji rozpoczęcia nowego miesiąca, mam dla Was garść inspiracji co do sposobu spędzenia najbliższych dni.

Dzień offline

Lipiec to taki czas, kiedy za nami jest już naprawdę sporo - w przypadku studentów mnóstwo egzaminów i zarwanych nocek, w przypadku osób pracujących ogrom pracy, nieprzyjemnych klientów i stresujących sytuacji. Organizm już krzyczy o chwilę oddechu, dlatego zróbcie sobie dzień (a jeśli macie możliwość, to kilka dni) offline - bez nerwowego sprawdzania maila, przeszukiwania Pinteresta w poszukiwaniu inspiracji, czy presji polajkowania wszystkiego, co udostępnili Wasi znajomi na Facebooku czy Instagramie. Taki odpoczynek od nadmiernej ilości bodźców bardzo dobrze zrobi Waszemu mózgowi.

Nie przejmuj się, co inni powiedzą

Postaraj się zrobić coś zgodnie z tym, co czujesz, a nie po to, by zadowolić społeczeństwo. Życie jest zbyt krótkie, aby ciągle się ograniczać. Nie daj sobie wmówić, że musisz być taka i taka. Odważ się być sobą.

Znajdź czas na to, co lubisz

Uwielbiasz rysować, ale od roku nie miałaś ołówka w ręku? Świetnie bawisz się na karaoke, ale nie potrafisz przypomnieć sobie, kiedy ostatni raz śpiewałaś? Najwyższy czas znaleźć czas na to, co lubisz. 

Wycieczki rowerowe

Weź rower, zapakuj kilka kanapek i coś do picia i wybierz się w ładne miejsce. Aktywność sportowa połączona z kontaktem z naturą to punkt niezbędny do zrealizowania latem! Chętnie zobaczę Wasze ulubione miejscówki na tego typu wypady - możecie podzielić się w nimi w komentarzu lub podesłać zdjęcia.

Odpuścić

Nie zawsze musimy być idealne, nie zawsze musimy robić wszystko najlepiej, najmocniej, najpełniej. W lipcu pozwól sobie na to, aby czasem odpuścić. Niech ten miesiąc będzie dla Ciebie, a nie ty dla niego. Trochę buntu i zdrowa dawka egoizmu nie zaszkodzi.

A jakie są Wasze plany na ten miesiąc?

Komentarze

Instagram - @simplylife_m