Kulturalnie: Zanim zasnę, November 9

To drugi post z serii "kulturalnie", w której przedstawiam Wam książki, filmy i artystów - jestem ciekawa, czy znacie tytuły, o których dziś napiszę - koniecznie dajcie znać w komentarzach :)


Film
Zanim zasnę, reż. Rowan Joffé

Nicole Kidman w roli cierpiącej na amnezję Christine - każdego ranka budzi się, nie wiedząc, kim jest mężczyzna obok, ani kim jest ona sama. Codziennie nagrywany wideo-dziennik ma jej pomóc w odzyskaniu wspomnień. Czy na pewno są one warte odkrycia? Czy bliscy rzeczywiście są tymi, za których się podają?
Film powstał na podstawie książki, której, przyznam szczerze, nie czytałam - być może dzięki temu oglądałam go z taką ciekawością i szczerze Wam polecam.

Książka
November 9 - Colleen Hoover

Sięgając po tę książkę, nie wiedziałam, czego się spodziewać - enigmatyczny opis na okładce niewiele mi powiedział. Co otrzymałam, zaglądając do środka? Historię, która sama się czyta - dosłownie, wystarczy jedno popołudnie, by przebrnąć przez wszystkie rozdziały. Temat dla romantyczek - miłość, która wymaga poświęceń, ma wzloty i upadki. Aspirujący pisarz i jego nietypowa muza, którzy spotykają się raz na rok, przez pięć lat, a w tym czasie rodzi się między nimi uczucie. Czy to, że się spotkali to przypadek czy zrządzenie losu? 
Myślę, że wielu osobom ta książka przypadnie do gustu, dlatego postanowiłam podzielić się z Wami tym tytułem. Jak dla mnie 6/10 :)


Miłego dnia! 

Komentarze

 1. Przeczytałam jak do tej pory dwie książki Colleen Hoover i zawsze chciałam przeczytać 9 November. mam nadzieję, że za niedługo się w nią zaopatrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam okazji się zetknąć z książką ani z tym filmem . Jednak szybko nadrobię zaległości , opis filmu brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Musze przeczytać ! Wyswietla mi się w rekomendacjach na lubimyczytac.pl ;D

  Pozdrawiam ;d
  jagoda z mrsblueberry3.blogspot.com :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dużo osób poleca tę książkę. Mam nadzieję, że wkrótce zasiądzie na mojej półce wraz z innymi w kategorii 'do przeczytania'. A jeśli chodzi o film to jest on jednym z moich ulubionych!
  maksymiliana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Instagram - @simplylife_m