Polskie marki: KAMENA

Kochani, być może widzieliście już zapowiedź tego wpisu na Instagramie. Jak obiecałam, tak czynię - opowiem Wam dziś o pewnej wyjątkowej marce biżuteryjnej, której przesłanie bardzo odpowiada wartościom, jakie sama wyznaję i jakie staram się promować na blogu :)


KAMENA, bo właśnie tak nazywa się marka, którą chciałabym Wam przedstawić, jest tworzona przez dwie niezwykle sympatyczne kobiety. We współpracy z polskimi dostawcami i podwykonawcami powstają przepiękne w formie i kształcie pierścionki, naszyjniki i bransoletki. Motywem przewodnim jest kamień -  w ofercie marki znajdziemy chryzopraz (Dolny Śląsk), chalcedon (Przedgórze Sudeckie), czarny dąb (Wisła, Tanew, Odra), kryształ górski (Dolny Śląsk, Karkonosze), krzemień pasiasty (Wyżyna Kielecko-Sandomierska). Ze względu na to, że w Polsce nie ma masowego rynku kamienia, zdobycie wyżej wymienionych surowców to nie lada wyzwanie! Wyobraźcie sobie, że macie na sobie coś, co tak trudno zdobyć... Fajne uczucie? ;)


Po zdobyciu cennych surowców, we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami, kamienie są cięte, szlifowane, odlewnicy robią formy z metali szlachetnych, a następnie wszystkie elementy poddawane są ostatecznej obróbce przez jubilerów. Zanim produkty trafią do sprzedaży, muszą być starannie dopracowane. 


Na zdjęciach powyżej naszyjnik z kolekcji Kamyki.

Marka ta jest świetną alternatywą dla świadomych konsumentów, którzy stawiają na jakość, a nie ilość, cenią rozwój lokalnej gospodarki,i lubią wiedzieć więcej o produkcie, na który się decydują. 

Słyszałyście już o tej marce? :) 

Komentarze

 1. Nie słyszałam o tej firmie. Bardzo ładny naszyjnik:) Taki delikatny:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bardzo przypadł mi do gustu :) Pozdrawiam :*

   Usuń
 2. Nie znam tej marki, ale naszyjnik jest śliczny :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Instagram - @simplylife_m