Prezenty na święta 2016. Co podarować najbliższym?

Świąteczny klimat coraz bardziej się udziela. Rozpoczął się grudzień, a wraz z nim lawina przygotowań - strojenie domu, by wyglądał jak najpiękniej w tym magicznym okresie, pieczenie pierników z odpowiednim wyprzedzeniem, poszukiwanie prezentów, by sprawić radość najbliższym.
No i spoty reklamowe, które wzruszają do łez - osoby zajmujące się reklamą w Allegro i Huawei zrobili kawał dobrej roboty.

Najcenniejszą rzeczą, jaką możemy ofiarować drugiej osobie z tej okazji jest stuprocentowa obecność, zainteresowanie, dobre słowo i ciepło. Niemniej jednak, w naszej kulturze przyjęło się, że wymieniamy się prezentami. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie zawsze ma się pomysł na to, co można podarować drugiej osobie, dlatego dzisiaj przychodzę do Was z pomocą w postaci kilku pomysłów na prezenty. 

Podstawową zasadą jest uświadomienie sobie, że ten prezent ma spodobać się osobie, której go dajemy, nie nam. Jeśli ktoś słucha metalu, a my jesteśmy fanami poezji śpiewanej, to podarowanie płyty Starego Dobrego Małżeństwa nie będzie najlepszym pomysłem.

Biorąc pod uwagę to, że obdarowujemy najczęściej osoby najbliższe, to raczej powinniśmy wiedzieć, czym się interesują. Dobrze jest tę wiedzę wykorzystać przy wyborze prezentu. Fanka wizażu z pewnością ucieszy się z paletki cieni, fitness freak z pewnością będzie zadowolony z odzieży sportowej czy akcesoriów do rozciągania. Mól książkowy chętnie zobaczyłby w swojej biblioteczce nowy tytuł, a meloman korzystający z adaptera ucieszyłby się z kolejnej płyty winylowej.
Romantyczka pewnie ucieszy się z biżuterii od swojego lubego, a fan majsterkowania z zestawu kluczy. 

A teraz konkrety :)
Miłego weekendu i do poczytania niebawem :*

Komentarze

 1. Zgadzam się że najlepszym prezentem jest obecność :) Fajne pomysły na prezenty :)

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny post. Niedługo trzeba będzie zastanowić się nad prezentami, a to nigdy to łatwych zadań nie należy. Pozdrawiam i zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mężowi kupiłam alkomat, taki jaki chciał Alcoblow używany przez policję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A dzisiaj widziałam tę książkę na wisebears.pl w cyklu o pomysłach blogerów na prezent, widać bardzo popularna i chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obecność plus pasek lub zegarek to najlepsze na prezent dla mojego ukochanego ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Instagram - @simplylife_m