Co robić w deszczowe popołudnie?

Ostatnimi czasy pogoda bywa kapryśna - kilka dni pocimy się po 5 minutach na zewnątrz i desperacko szukamy cienia, następnie uciekamy przed ulewą.  Przywołam cytat, który bardzo mi się podoba: Za nieśmiertelnością tęsknią miliony, które nie wiedzą, co zrobić ze sobą w deszczowe popołudnie.
Czy Wy też w takie dni nudzicie się jak mopsy? Jeśli tak, mam dla Was kilka propozycji, jak wykorzystać takie pozornie ponure popołudnia.
1) Poznaj najbliższych
Zachęć współlokatorów, przyjaciół, chłopaka lub rodzinę do zagrania w grę. Przygotuj karteczki z pytaniami, które pozwolą Ci lepiej poznać najbliższych. Mogą zawierać hipotetyczne sytuacje, jak np. Co byś zrobił, gdybyś znalazł się na bezludnej wyspie? Postaraj się, aby to nie były banalne pytania w stylu "Czym się interesujesz?" - choć, tak naprawdę, nawet odpowiedzi na tego rodzaju zagadnienia mogą bardzo zaskoczyć. Oprócz, brzydko mówiąc, "zabicia czasu", ta zabawa ma ogromną wartość dodaną - niesamowicie zbliża ludzi i pogłębia relacje.

2) Gry planszowe
Pamiętasz, jak będąc dzieckiem, grałaś w monopol lub karty? To świetna sprawa, nawet jeśli teraz masz już więcej lat. Im większe grono - tym lepiej! :) Ostatnio notorycznie doprowadzam mojego chłopaka do bankructwa w Euromonopolu ;)3) Muzyka
Deszczowy dzień budzi nostalgię - czasami fajnie jest trochę powspominać. Patrząc z dystansu na to, co się wydarzyło, możemy przypomnieć sobie o wartościach, które gdzieś nam umknęły w codziennym zabieganiu. Przygotuj zatem playlistę z piosenkami, które pozwolą Ci na wczucie się klimat i zabierz się do przeglądania albumów ze zdjęciami! Nieważne, czy te w tradycyjnej formie, czy zapisane w folderach na komputerze.

4) Stwórz coś
Ważne jest, abyśmy w życiu nie tylko chłonęli to, co daje nam świat - książki, filmy, obrazy, ale też sami wykazali się kreatywnością i zrobili coś własnymi rękoma. Wcale nie musi być to coś użytecznego. Powycinaj ładne rzeczy z gazet i zrób z nich kolaż, przerób kurtkę na kamizelkę (w niedzielnym wpisie dowiecie się, co mam na myśli ;)), namaluj/narysuj coś, napisz wiersz, stwórz prostą grafikę, sfotografuj ciekawe detale w Twoim domu.5) Ugotuj/upiecz
Rozwiń swoje zdolności kulinarne przygotowując danie, którego nigdy wcześniej nie robiłaś. Nie przejmuj się, jeśli przypalisz garnek ;) W kwestii eksperymentów kulinarnych często zasłaniamy się brakiem czasu - pochmurny dzień to idealny moment, by zwlec się z kanapy i coś upichcić. Być może wpadniesz na przepis, który stanie się Twoim popisowym daniem?


A jakie są Wasze pomysły na spędzanie czasu, gdy za oknem ulewa?Komentarze

 1. Ja zazwyczaj czytam książkę, biorę relaksującą kąpiel albo gotuję (uwielbiam odkrywać nowe potrawy, a przygotowywanie ich bardzo mnie pasjonuje, a nawet relaksuje) <3 :)
  www.missplanner.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla nas najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa ze sobą :D Hehe ^^ To nam zajmuje bardzo dużo czasu :P :) Często też słuchamy muzyki ;) Super pomocny wpis ^_^ Pozdrawiamy i ślemy buziaki ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. jak nie muszę nigdzie wychodzić to lubię deszcz (¬‿¬)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Instagram - @simplylife_m