Michèle Fitoussi - Helena Rubinstein - Kobieta, która wymyśliła piękno

Co sprawia, że czujecie się zmotywowani do działania? U mnie jednym z powodów jest przeczytanie odpowiedniej literatury. Nierzadko jest to biografia.
Chciałabym w kilku zdaniach opisać książkę, którą ostatnio przeczytałam. Być może uda mi się Was do niej zachęcić.


Dzieło Michèle Fitoussi pod tytułem "Helena Rubinstein - kobieta, która wymyśliła piękno" jest opisem historii dziewczyny z niezbyt zamożnej rodziny, która dzięki sile swojego charakteru stworzyła ogromne imperium kosmetyczne. Jej marka do dziś występuje na rynku, a produkty poprzez swoją cenę nie są dostępne dla "przeciętnego Kowalskiego".
Ta autorytarna osoba była pionierem na rynku. Pierwszy płynny tusz do rzęs to jej zasługa (wcześniej tusz posiadał pojemniczek, do którego trzeba było napluć, aby umożliwić rozprowadzenie produktu). Pracowała w pocie czoła, wyrzekając się wielu rzeczy, by odnieść sukces.


Historia tej Żydówki sięga drugiej połowy XIX wieku. Madame przeżyła dwie wojny światowe, które dały się odczuć w każdej dziedzinie życia, a mimo wszystko nie poddała się i dzielnie dążyła do swojego celu. Praca była dla niej wszystkim. Nie potrafiła odpoczywać.


W biografii zawarte są również wątki na temat całej elity kulturalnej tamtych czasów - od Chanel po Picasso. Wiele można dowiedzieć się na temat zmieniających się trendów w architekturze, a także poznać wielkie umysł "od podszewki".


Czy ktoś z Was czytał tę biografię? Jak wrażenia? A może chcielibyście zarekomendować inny tytuł? Jestem otwarta na propozycje :)

Komentarze

 1. O kurcze, brzmi bardzo interesująco! Już zanotowałam sobie tę pozycję i będę szukać jej w bibliotekach :)

  Pozdrawiam,
  Gosha B.
  _______________________
  www.tufafin.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Choć biografie nigdy nie były moimi ulubionymi pozycjami, ta wydaje się być naprawdę bardzo ciekawa :) Do jej przeczytania zachęcają także te cudne zdjęcia, zarówno te z książki, jak i te w Twoim wykonaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po biografię sięgam niezbyt często ale jeśli miałabym coś polecić to "Pół życia w ciemności. Biografia Zygmunta Kałużyńskiego ...". Bardzo ciekawa, wciąga.
  zeszminkanaustach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Instagram - @simplylife_m