W dżungli codzienności

Beata Pawlikowska - przykład osoby, która jest świadoma. Świadoma podjętych wyborów, decyzji, siebie.
Bardzo cenię sobie takich ludzi. Ludzi, którzy patrzą na świat w pozytywny sposób, koncentrują się na doświadczaniu, starają się budować coś dobrego. Którzy mają przemyślenia, coś do powiedzenia, żyją z pasją, pasjonują się życiem.
Ludzi, którzy mimo różnych zawirowań, przykrych doświadczeń, chorób, potrafią podźwignąć się, uśmiechnąć i wziąć odpowiedzialność za swoje życie.

Właśnie jestem po lekturze książki "W dżungli codzienności" - zawiera ona felietony, listy od czytelników wraz z odpowiedziami, żółte kartki z krótkimi tekstami i rysunkami. Moim zdaniem - świetna. Autorka przekazuje swoją mądrość życiową innym, i jestem pewna, że wielu bardzo pomogła. Oczywiście, są kwestie, w których mój pogląd jest odmienny. Niemniej jednak, holistycznie, książkę oceniam na 10/10. Język, jakim jest napisana, jest prosty i przyjemny w odbiorze - ale wiadomo - proste słowa nie wystarczą, żebyśmy coś zrozumieli. Czasami trzeba otworzyć duszę.
Spójrzcie pozytywnie na otaczający was świat. Zamiast skupiać się na ograniczeniach, dostrzeżcie możliwości. To moje motto życiowe. A przede wszystkim - wyeliminujcie zawiść, która zżera was od środka. 

Dobrego dnia :)
Komentarze

 1. Skoro poleca to studentka psychologii to na pewno zagłębie się w tą lekturę ! :) Z Twojej recenzji wydaje się na prawdę dobra książka :)

  http://lifethru.wix.com/lifethrublog

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba muszę przeczytać tą książkę - wydaje się nieść za sobą dużą wartość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno nie czytałam tego typu książek :) A chyba mam na to ochotę i tego potrzebuję, bo ostatnio przejmuję się nawet błahostkami, nie czuję się spokojna. Czasem mam dziwne wrażenie, że zycie płynie gdzieś obok mnie, a ja tylko się przyglądam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam żadnej książki tej autorki!

  OdpowiedzUsuń
 5. czytałam, przyjemna książka :) zapraszam w wolnej chwili do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. awesome post :)

  http://www.itsmetijana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Instagram - @simplylife_m