slow fashion

Niecały rok temu nastąpił przełomowy moment w moim życiu (jeden z wielu, ponieważ ostatnie 12 miesięcy obfitowało w "przełomowe wydarzenia").
Mianowicie, stanęłam przed szafą z codziennym dylematem "co na siebie włożyć?". Mimo tego, że ubrania dosłownie wysypywały się z półek, dobranie stylizacji do okazji było nie lada wyzwaniem. Na szczęście szybko połapałam się, gdzie popełniłam błąd, co powinnam zmienić, jakie towarzyszące mi nawyki trzeba wyeliminować, a czym je zastąpić. Zniszczone ubrania, nie nadające się do noszenia, unicestwiłam, a te, które były w niezłym stanie - wydałam lub sprzedałam. Stworzyłam listę rzeczy, których będę potrzebować i systematycznie (proces ten jeszcze trwa) uzupełniam braki. Moda nigdy nie była dla mnie ślepym podążaniem za trendami, więc moim problemem nie było to, że w mojej szafie znajdowała się odzież charakterystyczna dla danego sezonu. Kłopotem była zbyt duża ilość kiepskiej jakości ubrań bardzo podobnych do siebie (nierzadko kupionych pod wpływem impulsu), no i, oczywiście sentymentalizm (z tym najtrudniej było mi się uporać).
Joasia Glogaza, autorka bloga StyleDigger.com, napisała na ten temat całą książkę. Pewnie wiele z Was już o niej słyszało. "Slow Fashion. Modowa rewolucja" dla mnie to przede wszystkim świetne źródło merytorycznej wiedzy na temat materiałów, cenne wskazówki odnośnie poszukiwań własnego stylu, zakupów czy pielęgnacji odzieży.
Dzięki tej książce uświadomiłam sobie, co tak naprawdę lubię nosić. Wcześniej była to dla mnie wiedza czysto intuicyjna, teraz jest to w pełni świadoma kwestia.
Jeśli jeszcze nie czytałyście, to zachęcam. Otwórzcie się na nowe doznania :)


Komentarze

  1. Wzmianka o tej książce już gdzieś obiła mi się o oczy. Ja sama jestem średnio zadowolona z mojej garderoby. Może nie mam aż tyle ubrań, by wyskakiwały z szafy po jej otworzeniu, ale na pewno często zastanawiam się nad tym, co ubrać. Stąd chyba zastanowię się nad zakupem tej książki :) I wreszcie przestane irytować się tym, że nie wiem, co na siebie włożyć.

    OdpowiedzUsuń
  2. czeka w kolejce do przeczytania, chociaż boję się, że po tej lekturze większość moich ciuchów zostanie brutalnie wyrzucona :P .. dlatego chyba troszkę z tym zwlekam :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Instagram - @simplylife_m